KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7428035

nr 742 8035

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Akvarell, Einar Jolin (1890-1976), signerad Åre 1932, motivets mått: 23x30

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

5.700 kr

måndag 27 februari 2012

  • Klassiska

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin